Vydání literární a umělecké revue Pandora 29 otevíráme obsáhlým rozhovorem s historikem filmu Michalem Bregantem, který vypovídá o revui Iluminace, FAMU, NFA, Ester Krumbachové, Ludvíku Švábovi a Alexanderu Hackenschmiedovi.

Ve 29. čísle také naleznete „tematická hnízda“ v rámci rubrik: Diskuze, kde tři články nahlížejí téma buddhismu z různých, a navíc neortodoxních úhlů; Překládání obsahuje rozhovor s lotyšským překladatelem J. Krastinšem a reflexi jeho překladu Škvoreckého textu Příběhu inženýra lidských duší do lotyštiny z pera R. Ruduši; nová rubrika Pandora na cestách předkládá texty i fotografie z výjezdu redakce Pandory do Broumovska, které, odděleno pásmem hor a skal, je zapomenuto většinou obyvatel naší země; Teorie–eseje–úvahy obsahují dva spřízněné texty, kdy se jeden zabývá bytovým čtením v Praze a druhý bratislavským bytovým divadlem.

Výtvarno prezentuje tvorbu grafika a malíře Jaroslava Macka, tvořícího střídavě na francouzském a českém venkově; fotografie Jana Douši Kurdistán, země za mapou; grafiky Martina Böhma oceněného cenou Grafika roku 2015.
Novou poezii publikují Marie Šťastná, Pavel Rajchman a nové beletrie Aleš Berný, Alexej Sevruk, Miroslav Pech a Ivan Matoušek. Nový překlad řeckého textu Margarity Karapanou Náměsíčník. Tomáš Knoflíček pojednává o uměleckém dění v ostravském Provozu Hlubina, Dagmar Šubrtová a Miloš Vojtěchovský prezentují uměleckou aktivitu Na pomezí samoty. A samozřejmě stálá rubrika Recenze.

Nové číslo Pandory 29 bylo uvedeno 15. dubna 2016 v galerii Školská 28, Praha 1, od 18:00

na kulturním večeru, kde bude aktuální vydání 29 k mání za zvýhodněnou cenu 160Kč !

Předplatné na rok 2016:   č. 30 + č. 31  – 300 Kč

viz. “Objednávky” na této straně, adresujte na email:  p.redakce@gmail.com!!!

Share This: